NÁRODNÉ REHABILITAČNÉ CENTRUM, SLÁDKOVIČOVA 1, 962 37 KOVÁČOVÁ (1 . POSCHODIE)
0905 788 430

Počas minulého týždňa sa uskutočnil prvý kemp „Hľadáme talenty 2014“

V minulom týždni od nedele 6.7.2014 prebieha v Centre športu zdravotne znevýhodnených na Remate 1. športový kemp detí a mládeže. Sériu letných kempov aj v tomto roku pripravil pre deti a mládež so zdravotným znevýhodnením Slovenský paralympijský výbor s podporou grantového programu Medzinárodného paralympijského výboru – AGITOS.

V prekrásnom prírodnom prostredí Hornej Nitry už majú prví tohtoroční účastníci za sebou 5 dní plných športu, pohybu a neopakovateľných zážitkov. Atletika, boccia, stolný tenis, tenis na vozíku, lukostreľba, plávanie, jazda na koni, či rybolov – to je len krátky súhrn aktivít, ktoré už mali možnosť deti a mladí ľudia so zdravotným znevýhodnením na kempe absolvovať. Okrem toho sa po dni plnom športu tešia na besedy s úspešnými športovcami, filmy o paralympijskom športe, či zaujímavý kultúrny program. Celým kempom účastníkov sprevádza „otec“ kempov Hľadáme talenty a účastník najväčšieho počtu paralympiád Peter Matiaško, ktorý ich tradíciu založil už pred viac ako 15-timi rokmi. Skutočnou atrakciou prvého tohtoročného letného kempu je niekoľkonásobný zlatý paralympijský víťaz v zjazdovom lyžovaní Jakub Krako, ktorý sa kempu zúčastňuje aktívne ako asistent. Takto majú mladí talenti od rána do večera pri každej aktivite pred sebou skutočný športový vzor, ktorý ich dokáže tým najlepším spôsobom motivovať k športu, pohybu a záujmu o úspechy paralympijského hnutia. Vo výpočte osoností však nezostáva sám, pretoźe prvý kemp už stihli navštíviť a svoje športové odvetvie predstaviť ďalšie výrazné osobnosti, ako Veronika Vadovičová, Robert Ďurkovič, Marek Gergely a Vladimír Majerčák.
Záujem o športové kempy je aj v tomto roku veľký a preto Slovenský paralympijský výbor aktuálne rozširuje dva plánované termíny o ďalší – od 28.7. do 2.8. 2014, ktorý bude zameraný na mladých športovcov, ktorí už úvodné mládežnícke kempy v minulosti absolvovali. Tento kemp tak splní úlohu potrebnej nadstavby, keď jeho účastníci dostanú seriózne základy kondičnej prípravy i možnosť zdokonaľovať sa vo vybraných športových odvetviach.
Veríme, že výrazný záujem detí a ich rodičov, ktorý každoročne sprevádza kempy Hľadáme talenty, je dobrým signálom do budúceho obdobia a že kempy prinesú pre náš šport nielen ďalších úspešných reprezentantov, ale aj veľa detí a mladých ľudí, ktorí spolu so svojimi rodičmi prostredníctvom kempov spoznajú obrovskú silu športu na ceste za úspešnou sebarealizáciou a plnohodnotným životom.