NÁRODNÉ REHABILITAČNÉ CENTRUM, SLÁDKOVIČOVA 1, 962 37 KOVÁČOVÁ (1 . POSCHODIE)
0905 788 430

Slovakia open 2014

Od dnes do nedele Bratislava privíta najlepších zdravotne znevýhodnených stolných tenistov z celého sveta. Tento turnaj sa uskutoční na zimnom štadióne Ondreja Nepelu, ktorý privíta 282 hráčov z 35 krajín. Najviac hráčov je prihlásených z Číny, ktorá posiela 29 športovcov, po nej nasleduje domáce Slovensko, ktoré má 20 športovcov.

Nominácia slovenských stolných tenistov: Martin Polkoráb, Martin Barbierik, Marián Kamien (TT1), Ján Riapoš, Martin Ludrovský, Rastislav Revúcky, Michal Babeľa, Lukáš Kližan (TT2), Ján Koščo, Bohuš Čabák, Adrián Prieložný, Peter Macho (TT3), Peter Mihálik, Andrej Mészáros (TT4), Gabriel Csémy, Alexander Nagy (TT6), Michaela Maurérová (TT7), Richard Csejtey, Miroslav Jambor, Jozef Kršiak (TT8). Realizačný tím bude pôsobiť v zložení: Tomáš Varga (vedúci), Ľuboš Dobrotka, Ján Lackovič, Andrej Bardoň, Roman Cibulka (tréneri).

Slovakia Open je súčasťou série turnajov, na ktorých sa bojuje o body na svetový šampionát v Pekingu (6. – 15. septembra) a zároveň aj na PH Rio 2016.

Slovakia Open 2014 sa koná pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča a primátora hlavného mesta SR Bratislavy Milana Ftáčnika.