NÁRODNÉ REHABILITAČNÉ CENTRUM, SLÁDKOVIČOVA 1, 962 37 KOVÁČOVÁ (1 . POSCHODIE)
0905 788 430

V Trnave od štvrtka Slovakia Open 2014 v tenise na vozíku

Tenisový klub Empire v Trnave bude hostiť v dňoch 19. – 22. júna už  XXI. ročník turnaja SLOVAKIA OPEN 2014 v tenise na vozíku. Slovensko bude v hlavnej súťaži reprezentovať Marek Gergely. Finálové zápasy sú na programe v nedeľu dopoludnia.

Organizátori mali pôvodne privítať oboch vlaňajších obhajcov prvenstiev v hlavných súťažiach Fréderica Cattanea (Francúzsko, aktuálne 12. hráč sveta) a Nemku Biancu Ostererovú (15.). Tá sa však v dôsledku zranenia  musela z turnaja odhlásiť, rovnako ako bývalá svetová mužská jednotka Steve Welch z USA. Prvýkrát sa v mužskej súťaži predstaví zástupca Afriky – Boukartacha Lhaj z Maroka (35.). Nebudú chýbať tradiční účastníci, patriaci do svetovej špičky – Martin Legner (Rakúsko, 20.) a Tadeusz Kruszelnicki (Poľsko, 29. ), ani českí reprezentanti Michal Stefanu (55.) a Miroslav Brychta (69.).

Slovensko bude v hlavnej súťaži reprezentovať Marek Gergely, ktorý sa po dlhšej odmlke vracia na kurty. Predstavil sa už počas minulého týždňa na Czech Open v Prostějove, kde zdolal v I. kole Čecha Potúčka a v druhom si prekvapujúco poradil s favorizovaným Kruszelnickim (3:6, 6:3, 6:4), čo mu prinieslo v rankingu posun z 96. na 59. miesto vo svete. Vo štvrťfinále podľahol Rakúšanovi Josephovi Rieglerovi (41.) 5:7, 3:6, ktorý sa takisto predstaví v Trnave. Zastúpenie budeme mať aj v druhej súťaži, v ktorej nastúpi trojica Tomáš Masaryk, Lukáš Kovačič a Viktor Janotka.

Turnaj ITF 3 Series v Trnave, ktorý organizujú Slovenský paralympijský výbor a Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov v spolupráci so Slovenským tenisovým zväzom a ITF, má celkovú dotáciu 10.000 USD a bude na ňom štartovať 50 hráčov z 21 krajín. V ženskej súťaži je prihlásený rekordný počet účastníčok -18. Všetkých srdečne pozývame, aby prišli povzbudiť  slovenských reprezentantov. Finálové zápasy turnaja sú na programe v nedeľu 22. júna dopoludnia.

Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša.